Świece sojowe

Świeczki sojowe - naturalne

To wielofunkcyjna i ekologiczna ozdoba, która wpasuje się w każde wnętrze. W zależności od upodobań można dobrać odpowiedni kolor, zapach oraz wielkość. Świeca sojowa, to produkt idealny nie tylko do ozdoby i relaksu, ale również wyjątkowy pomysł na prezent. Produkty, które można u nas znaleźć to polskie świece sojowe, które zostały ręcznie robione z wosku sojowego.

Aktywne filtry

Świece sojowe z drewnianym knotem

Do świec sojowych, które zrobione są z naturalnego wosku sojowego, do którego dodajemy olejki zapachowe eteryczne, naturalne barwniki oraz suszone płatki kwiatów. Wosk sojowy umieszczany jest w szklanych słoiczkach, w których montowany jest drewniany knot. Pomijając naturalność drewna warto również zauważyć, iż knot drewniany, w przeciwieństwie do bawełnianego, nie jest narażony na zalanie topiącym się woskiem sojowym. Ponadto podczas palenia świecy sojowej drewniany knot żarzy się wydając przyjemny dźwięk palącego się drewna w kominku. Nasze świeczki sojowe są wolne od parafiny (świece sojowe emitują 90% mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe) oraz innych rakotwórczych substancji! Nasze świece sojowe są w pełni biodegradowalne (łącznie z naturalnymi olejkami eterycznymi), które zapewniają dłuższy czas palenia i przytulną atmosferę przy niższej temperaturze.

Świece sojowe - jak użytkować?

W odróżnieniu od innych świec - świece sojowe przy pierwszym użyciu należy palić przez ok. 3 godziny. Zabieg ten jest konieczny, gdyż świeca sojowa zapamiętuje obszar pierwszego topienia się wosku. W związku z tym w celu równomiernego topienia się wosku oraz uniknięcia tzw. tunelu należy za pierwszym razem palić je przez kilka godzin. Nie wpływa, to na ich właściwości oraz utratę większej ilości wosku – świeczki sojowe stapiają się wolniej (wosk sojowy topi się dłużej) niż świece z sztucznych składników i można je wykorzystać aż do ostatniej kropli wosku.

Świeczki sojowe, naturalne - zastostowanie

W przeciwieństwie do świec parafinowych (które zawierają szkodliwe substancje), ekologiczne świece sojowe wytwarzają zapach, który działa relaksacyjnie. Dodatkowo ich ozdobny wygląd służy upiększeniu każdego wnętrza. Ponadto stopiony wosk sojowy można wylać i wmasować w stopy oraz dłonie – bez obaw, nie jest on tak gorący jak tradycyjne świece, nie oparzymy się. Ma to funkcje relaksacyjną oraz zmiękczająco-odżywczą dla naszej skóry. Poza tym naturalne sojowe świece zapachowe, to idealny pomysł na prezent! Dzięki możliwości doboru rozmiaru, koloru oraz zapachu, świeca sojowa nadają się zarówno jako prezent na urodziny, dzień kobiet czy też dzień matki, jak i jako podziękowanie dla gości naszej imprezy np. ślub, rocznica, wesele, klienci korzystający z naszych usług. Podzielmy się z innymi tym wspaniałym produktem i pokażmy światu jak wiele zastosowań oferują nam ręcznie robione świece sojowe z drewnianym knotem w przeciwieństwie do tradycyjnych świec!